piątek, 15 listopada 2013

Dzień 6
Ostatni pełny dzień Kapituły. Jutrznia w kościele i śniadanie, przygotowały nas do kolejnego dnia pracy. Na sesji przedpołudniowej swoje propozycje uchwał i apeli składała Komisja Formacji. Następnie do referowania swojej pracy przystąpiła Komisja Rewizyjna. Miło było usłyszeć, że w tej przestrzeni wszystko jest poukładane jak należy. Temat "pieniądza" a dokładnie naszych dóbr doczesnych w swoim sprawozdaniu przedstawił o. Ekonom. Popołudniowa sesja była tylko jedna, wcześniej ojcowie powrócili do swoich komisji aby nadać ostateczny kształt proponowanych uchwał i apeli. Na sesji popołudniowej i jak się okazało wieczornej dodatkowej, odbyło się głosowanie.
Także dzisiaj wybraliśmy nową Komisję Wyborczą, która swoją pracę będzie wypełniać do następnej kapituły za trzy lata.
Na stoły ponownie już po raz ostatni, wrócił Bałtyk. Piątek, dzień postu kazał pilnować się tylko co do ilości. Jakość i podanie, postu nawet nie potrąciło :)
Delegat z Niemiec o. Lesław przewodniczył dzisiejszej Eucharystii. Porwał nas w przestworza aby ewangelicznie przyjrzeć się orłu i sępowi. Kazanie zostało zrozumiane, co zostało wyrażone gromkim "Bóg zapłać" i oklaskami.
Jutro dobijamy do brzegu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz