środa, 13 listopada 2013

Dzień 4
Półmetek Kapituły.
Udało się zakończyć część sprawozdawczą. Przedpołudniem wysłuchaliśmy sprawozdań z okręgów Australii, Włoch i Ukrainy. Na koniec swoje sprawozdanie przedstawił przedstawiciel naszych braci współpracowników. Udało się przyjąć przez głosowanie sprawozdania przedstawione w poniedziałek i we wtorek. I tak zakończyliśmy opasłą część sprawozdawczą.  Popołudniowe sesje przybrały już całkiem inny charakter. Ojciec moderator wrzucił nam na warsztat dwa dokumenty: Prowincjalne Dyrektorium Dóbr Doczesnych oraz Instrumentum Laboris. Pod koniec trzeciej sesji zostaliśmy przydzieleni do 4 komisji: Wspólnoty i Zarządu, Formacji, Tematu i Listu do Współbraci, Apostolatu. Te cztery komisje dołączyły do pierwszej Rewizyjnej, powołanej w pierwszym dniu kapituły. Późnym popołudniem zaczęliśmy pracę w swoich grupach. Na owoce tych komisji trzeba nieco poczekać.
Na stole dziś królował od samego rana Bałtyk. Bogactwo koloru i smaku dogodziło najbardziej wybrednym gustom. Solenizant o. Stanisław przysłodził nam obiad a wieczorem o. Roman przetworzone owoce winnicy zaserwował do stołu.
O. Mistrz Nowicjatu w czerwonym ornacie przewodniczył Eucharystii ze wspomnienia pierwszych  męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Wielu wspominaliśmy i o wielu uzdrowionych i niewielu wdzięcznych w Ewangelii słyszeliśmy.
Nad morzem mocno wiało, słońce i deszcz. Meteorologiczne napięcie mamy nadzieje, że nie udzieli się Ojcom Kapitulnym i w spokoju  rozpoczniemy dalszą część kapituły po półmetku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz