czwartek, 14 listopada 2013

Dzień 5
Po rannych modlitwach i bardzo smacznym śniadaniu rozeszliśmy się po domu aby zacząć pracę w komisjach. Zeszło nam z tym do południa. Spotkaliśmy się ponownie wspólnie na Eucharystii i obiedzie. Miłą niespodzianką była paczka zaadresowana do o. Prowincjała i Ojców Kapitulnych od Przełożonej Generalnej Niepokalanek. Znaleźliśmy w niej list z życzeniami oraz coś na ząb do kawy, którą też tam znaleziono. Ojcowie przyjęli z dużym entuzjazmem. Potwierdza się: małe a cieszy. :)
Popołudniu spotkaliśmy się na dwóch sesjach plenarnych, które rozpoczęliśmy zatwierdzeniem protokołów sprawozdawczych. Następnie odbyło się pierwsze czytanie propozycji apeli i uchwał z Komisji Apostolatu, Wspólnoty i Zarządu oraz Formacji. Czas nie pozwolił na Komisje Formacji, która jutro będzie kontynuować od rana.
Zakończyliśmy kolacją, po której jutrzejszy post zalecany a nawet konieczny. Dla trawienia lepszego o stosowne napoje zadbał Proboszcz Domu Gdańskiego.
Eucharystii przewodniczył Przełożony Domu Poznańskiego z Santockiej. Prosiliśmy o powołania i za powołanych.  Zanurzając się w Słowo, usłyszeliśmy z ust Jezusa w Ewangelii, że Królestwo Boże jest  pośród nas. Co niech pozostanie w naszej świadomości żywe i skuteczne w jego budowaniu.

1 komentarz:

  1. Każdego dnia łączymy się modlitewnie z Ojcami kapitulnymi. Dziękując za bloga pozdrawiam z dalekiej geograficznie, ale bliskiej duchowo Tanzanii!

    OdpowiedzUsuń